Megyeri János

Szobrászművész – Szakmai zsűri – Kivitelezési főtanácsadó

„A művészet Isten ajándéka!

Az alkotás már gyermekként is éltető eleme volt az életemnek. A sorsom mégis csak egy nagy ívet leírva vezetett el a szobrászatig. Sokáig sajnáltam, hogy annyi időt elvesztegettem, de mára már látom és hálás vagyok Istennek, hogy ezen az úton alapozódott meg az a szakmai tudás és lelki fejlődés, amitől a munkáim művészi alkotások lehetnek. Számomra a művészet, adás és el valamint befogadás.

Minden napomat, amit a műtermemben tölthetek végtelen szeretet és hála tölti meg. Alázattal nyúlok az anyaghoz és hagyom, hogy a teremtő erő vezesse a kezem.

Nem értek egyet Friedrich Nietzsche gondolatával, miszerint: „ A művészet azért van, hogy ne pusztuljunk bele az igazságba..” Az Ő általa vélt igazság az Isten nélküli létezés szeretetlen, üres, fájdalmakkal teli tapasztalása. A művészet kegyelmi állapot, kapocs, kapcsolat, ajándék, lelkek időtlen találkozása a teremtett, világi térben.”

Bemutatkozás
Megyeri János szobrászművész, szakmai zsűritag és kivitelezési főtanácsadó, akinek művészeti pályafutása gyerekkorában kezdődött. Már fiatalon érdeklődött a művészet iránt, rengeteget rajzolt és festett. Húszas évei elején a jelmeztervezés felé fordult, évekig képezte magát, majd végül 1995-ben megalapította saját haute couture műhelyét, a MEKO Kft-t.

Jelmeztervezés és korai karrier
János műhelye elsősorban privát megrendeléseket teljesített, valamint számos televíziós produkcióval működött együtt, mint például a „Játék határok nélkül” és a „Gálvölgyi show”. 1999-től vállalkozása 16 fős nagy jelmezműhellyé nőtte ki magát, amely nagyobb produkciók számára is készített jelmezeket. Munkái között szerepeltek operabálok, filmek, mint a „A Hídember”, a „Max” (John Cusack főszereplésével), és a „Bánk bán”. 2001-ben a „Jézus Krisztus Szupersztár” nyugat-európai turnéjához is ő készítette a jelmezeket.

Művészi fejlődés
A 2000-es évek elején talált önmagára a szobrászatban, autodidakta módon kezdte képezni magát. A realista stílus vonzotta, és 2004-ben megszületett első köztéri alkotása, amely Budapesten lett felavatva. Ettől kezdve sorra érkeztek a különféle megrendelések, akár országhatáron túlról is.

Szobrászat és köztéri alkotások
János számos nagyszabású panoptikumot épített, köztük a Nagykárolyi Panoptikumot, amelyben 28 alkotása szerepel. 2015-ben a Milánói Világkiállításon öt szobrát állította ki a magyar pavilonban. Munkái során klasszikusabb technikákat kezdett alkalmazni, főként bronzból, kőből és egyéb fémekből alkotott. Szoborcsoportjai és portréi országszerte díszítik a köztereket és sétányokat, köztük a Csukás István-emlékmű Balatonszárszón, valamint Hofi Gézáról alkotott domborműve Budapesten.

Megyeri János

Szobrászművész – Szakmai zsűri – Kivitelezési főtanácsadó

Művészeink megrendelésekre dolgoznak.

Jelen weboldalon feltüntetett alkotások a művész referencia képei, melynek célja, hogy a stílusát, szakmai tudását tükrözzék.

Vételi / megbízási szándékát kérjük, írásban jelezze számunkra a kapcsolat oldalon található kapcsolatfelvételi űrlapon, vagy írjon nekünk az info@artmegyeri.com e-mail címre.

hu_HU